Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Klub Seniora

Czcionka:

 

 

 

 

W Gminie Lewin Brzeski otwarto kolejny Klub Seniora

 

 W dniu 26.04.2021r. w Wiejskim Domu Kultury w Łosiowie odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Senior+.  W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: Dyrektor Biura Wojewody pan Mariusz Nieckarz, poseł pan Paweł Kukiz, zastępca Burmistrza pan Dariusz Struski, Kierownik MGOPS pani Alicja Cieślik, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Waldemar Włodek, Radni pani Paulina Kamińska, pan Jacek Bacajewski, pani Sołtys MałgorzataWieczorek- Smolińska, przedstawicielki Seniorów z Łosiowa oraz pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Lewinie Brzeskim. 

Z uwagi na panującą pandemię uroczystość odbyła się w wąskim gronie przy zachowaniu bezpieczeństwa sanitarnego.

Po przywitaniu gości i przemówieniach zaproszeni goście oraz zastępca Burmistrza  przecinając symboliczną  wstęgę, dokonali uroczystego otwarcia Klubu Seniora. Zaproszeni goście, władze gminy i przedstawiciele Seniorów zostali ugoszczeni skromnym poczęstunkiem. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze.

Utworzenie kolejnego Klubu Seniora w naszej Gminie było możliwe dzięki pozyskaniu środków finansowych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020. Klub ma być miejscem spotkań seniorów ze wsi Łosiów nieaktywnych zawodowo, którzy są zainteresowani różnymi formami aktywności i integracji. Celem działalności Klubu jest aktywizacja społeczna oraz organizacja efektywnego spędzania czasu wolnego.

 

 

 

 

Doskonale wiemy, że młodość to stan ducha, czego najlepszym dowodem

jest nasz Klub Seniora, który takim pozostaje wyłącznie z nazwy 

Minął już pierwszy miesiąc działalności Klubu Senior+ w Lewinie Brzeskim. Spotkania odbywaja się cztery razy w tygodniu, które ciesza się zainteresowaniem i zangażowaniem uczestników. Seniorzy brali udział  w instruktarzu udzielania pierwszej pomocy z użyciem fantomów i manekinów, w spotkaniu z funkcjonariuszami Policji pt. „ Świadomy i bezpieczny Senior” oraz w spotkaniu ze współautorem książki, albumu pt. „Lewin Brzeski i okolice” – historia zapisana na starej pocztówce. Ponadto w Klubie odbywają się cykliczne spotkania z Biblioteką oraz  zajęcia praktyczne „ Zrób to sam”, podczas których uczestnicy wykonują piękne dekoracje okolicznościowe. Seniorzy zorganizowali także spotkanie z okazji  Walentynek .

                                     

                 

 

INFORMACJA

 

„KLUB SENIORA” ORGANIZUJE WYCIECZKĘ DO

KRASIEJOWA.

POZOSTAŁO SZEŚĆ WOLNYCH MIEJSC.

CHĘTNE OSOBY PROSIMY O KONTAKT

NR TELEFONU: 537-825-015.

 

 

    

Instruktarz udzielania pierwszej pomocy

Galeria

        

 

Spotkanie z Panią Prawnik

Galeria

 


Zajęcia "Zrób to sam"

Galeria 

 

Kabaret

Galeria

                                                                

                

                      

Zapraszamy do zapisów

 

 

 

KLUB SENIORA+ W LEWINIE BRZESKIM OTWARTY!!!

 

               W piątek 10 stycznia z udziałem  Wicewojewody Opolskiego Pani Teresy Barańskiej, władz gminy, zaproszonych gości, a przede wszystkim naszych seniorów odbyło się uroczyste otwarcie Klubu Seniora. Po przywitaniu gości i przemówieniach, Wicewojewoda Pani Teresa Barańska, Burmistrz Gminy Lewina Brzeskiego Pan Artur Kotara, Ksiądz Proboszcz Krzysztof Dudojć, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Waldemar Włodek wraz z przedstawicielką Seniorów  panią Zofią  Pazera oraz kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Alicją Cieślik dokonali uroczystego otwarcia poprzez  przecięcie symbolicznej  wstęgi. Po uroczystości oficjalnego otwarcia Klubu Seniora, zaproszeni goście, władze gminy, i nasi seniorzy zostali ugoszczeni poczęstunkiem. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem seniorów co potwierdza potrzebę integrowania się osób starszych w środowisku.

           W minionych miesiącach w ramach prac adaptacyjnych w Domu Kultury w Lewinie Brzeskim odnowiona została: sala klubowa z niewielkim aneksem kuchennym. Klub został wyposażony meble, sprzęt RTV i AGD oraz inne urządzenia i materiały umożliwiające naszym seniorom spędzanie wolnego czasu w jak najlepszych warunkach.                                           

Zadanie zrealizowane zostało przy udziale dofinansowania w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020, Moduł I - Utworzenie lub wyposażenie "/Klubu "Senior+".            

Zapraszamy już w środę 15 stycznia od godz. 13 do  godz. 16.

Pozostałe szczegóły  podane zostaną wkrótce.

Zajęcia prowadzić będzie pani Krystyna Zajączkowska- Tydor, a bezpośrednią opiekę nad Klubem seniora pełnić będzie Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lewinie Brzeskim.
 

 

 

   PODZIĘKOWANIA

 

    Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lewinie Brzeskim Pani Alicja Cieślik  składa serdeczne podziękowania pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Lewinie Brzeskim za zaangażownie i pracę w realizacji nowego zadania - Utworzenie i Wyposażenie  Klubu Senior+ w Lewinie Brzeskim

Dziękuję również:

Panu Tadeuszowi Tadla- dyrektorowi Miejsko- Gminnego Domu Kultury  w Lewinie Brzeskim wraz z pracownikami, za owocną współpracę i pomoc w adaptacji i wyposażeniu Klubu Senior+

Panu Pawłowi Chojnackiemu  prezesowi Spółki Mienia Komunalnego za odelegowanie pracowników Pana Grzegorza Nowaka i Pana Marka Maruszczaka, którzy wykonali podłączenie oświetlenia w Klubie Senior+

Pani Krystynie Wilk za uszycie i podarowanie pięknego zestawu firan do Klubu Senior+

Naszym Seniorom Panu Stanisławowi Gaj, Panu Bogdanowi Moszowskiemu oraz panu Janowi Smolińskiemu za pomoc w montażu mebli do Klubu Senior+

Panu Robertowi Kierul i Panu Ryszardowi Cieślik za wykonanie prac montażowych mebli, sprzętu agd i rtv w Klubie Senior+

 

                          Dziękuję bardzo i zapraszam do dalszej współpracy

                               Alicja Cieślik – kierownik MGOPS

 

Otwarcie Klubu Seniora

Utworzono dnia 14.01.2020, 17:29

Kalendarium

Czerwiec 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Pogoda

Zegar

Imieniny

Bannery boczne

 

Biuletyn Informacji Publicznej